Wiosenne porządki
17 marca 2014
Ile można?
18 grudnia 2014
Pokaż całość

Dobra Rada

Jak dobrze, że są w naszym kraju ludzie, którym jeszcze się „coś” chce. Chodzi o to „coś” poza codzienną pracą, obowiązkami rodzinnymi i płaceniem podatków. Gdzieś w ich wnętrzu buzuje potrzeba aktywności i integrowania społeczności w której funkcjonują. Dzięki temu powstają ciekawe inicjatywy, akcje, wydarzenia będące rewelacyjną odskocznią od schematycznego życia.

Właśnie z takimi osobami mieliśmy możliwość współpracy w minioną, majową sobotę. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 310 w Warszawie, podjęła się przygotowania Rodzinnego Pikniku Edukacyjno Sportowego. Na to wydarzenie zaproszeni zostali zarówno uczniowie jak i ich rodzice. Nam, dzięki zaufaniu organizatorów przypadła rola opracowania scenariusza i realizacji części sportowej.

Znając specyfikę miejsca (boisko szkolne przy ul. Hawajskiej) przygotowaliśmy dodatkowe elementy dedykowane całej akcji – nasz zespół wyróżniały z tłumu hawajskie wianki, a na jedną z konkurencji „Rzuty do wulkanów” przygotowaliśmy specjalną makietę. Poza tym w programie aktywności ruchowej znalazły się także: trójbój slalomowy, strzały na bramkę, mini regaty na ergometrze wioślarskim, kręcenie – nie mylić ze zbijaniem – bąków, ciuciubabka, rzuty do kubeczków oraz dla uzupełnienia trzy wejścia fitness oraz malowanie twarzy. Piknik okazał się także doskonałą okazją do przetestowania naszego najnowszego projektu – Sportowej Gry Planszowej.

Gra składa się z dużej planszy rozłożonej na ziemi. Na niej zamieściliśmy 32 pola, z których każde związane jest z innym zadaniem czekającym na uczestnika. Akcyjnym polom towarzyszą dwie kolorowe kostki w stosownych rozmiarach oraz mały zestaw wspierający wykonanie sportowych konkurencji: skakanka, piłka do żonglowania, rakietka z piłeczką, mini kosz z piłką. Przygotowana plansza pozwala na swobodne kształtowanie scenariusza gry w zależności od akcji w jakiej ta bierze udział.


Nasze testy wypadły bardzo pomyślnie. Gra w pełnej postaci nie jest może dobrym rozwiązaniem na akcje dla kilkuset osób – rozgrywka 4 uczestników trwa ok. 15 minut – jednak w formie skróconej może stanowić ciekawe urozmaicenie dużych wydarzeń integracyjnych.

Wróćmy teraz do samego pikniku. W ciągu kilku godzin przyszkolny plac odwiedziło blisko 400 osób – momentami do każdej atrakcji ustawiały się kilkunastoosobowe kolejki – bezkonkurencyjne w tej kategorii były stoiska z pieczoną kiełbaską oraz watą cukrową. Nie mniejsza popularność towarzyszyła naszym artystkom malującym twarze – Asi i Agnieszce – jak donoszą media ich dłonie i pośladki powoli wracają do formy.

24
Godne uwagi jest ogromne zaangażowanie dzieci i dorosłych w udział w prowadzonej akcji, oraz duża kultura całej piknikowej społeczności. Być może właśnie dzięki temu po pochmurnym poranku od sobotniego południa na stałe zawitało do nas słońce.

To był bardzo udany dzień na Hawajskiej – nie wybuchł żaden wulkan, z nieba świeciło wiele optymizmu, a po wielu twarzach było widać, że chce się żyć. Serdeczna Rado Rodziców – tak trzymać!

Rodzinny Piknik Edukacyjno Sportowy
Termin: 10 maja 2014 r.
Miejsce: kompleks sportowy przy SP nr 310 w Warszawie
Główny organizator: Rada Rodziców SP nr 310
Na prowadzeniu: Mariusz Walczak
Podziękowania dla: animatorów, www.tworczo.pl – malowanie twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.