Trzystu
1 października 2013
Dobra Rada
13 maja 2014
Pokaż całość

Wiosenne porządki

Jedenaście przedszkoli, pięć konkurencji, blisko dwustu przedszkolaków i dwie godziny wspólnej zabawy – tak w statystycznym skrócie można podsumować kolejną edycję ligi przedszkolaka przeprowadzoną w Łomiankach 13 marca. Tradycyjnym organizatorem wydarzenia było Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe, którego hala stanowiła arenę zmagań małych uczestników.

Motywem przewodnim całej akcji były tym razem „Wiosenne Porządki”. Pomysłodawcy konkurencji przenieśli wyobraźnię startujących zarówno do ogródka jak i miejsc z porozrzucanymi klockami. Uzupełnieniem całości były wiosenne kalambury, gdzie w rolach głównych wystąpili wychowawcy.

Oto skrócony opis konkurencji przeprowadzonych podczas tych wyjątkowych igrzysk:

1. SADZONKI
Wyścigi rzędów parami. Każdy zespół wystawił 6 par, których zadaniem było kolejno zasadzenie we wskazanych miejscach na trasie różnych ziarenek z taczki. Jedna osoba prowadziła taczki, druga przekładała sadzonki (woreczki) do miseczek rozłożonych w równych odległościach na prostej trasie. Na jej końcu następowała zmiana par.

2. PRANIE
Tym razem konkurencja wymagająca poza szybkością skupienia oraz koncentracji zawodników oraz wychowawców. Każda drużyna wystawiła do rywalizacji ośmioro dzieci oraz wychowawcę, który wieszał pranie na sznurku przytrzymywanym przez dwa maluchy. Pozostali zawodnicy kolejno musieli dostarczyć z drugiego końca sali komplet rzeczy do rozwieszenia: koszulkę, dwie skarpetki, spodnie, spodenki i sukienkę – pranie symbolizowały kartki z rysunkami.

SONY DSC

3. WIOSENNE KALAMBURY
Każde przedszkole otrzymało zestaw 20 wiosennych haseł. Wychowawca w ciągu dwóch minut musiał przekazać podopiecznym za pomocą rysunku bądź pokazywania ich jak największą ilość.

4. PORZĄDKI Z KLOCKAMI
Kolejna konkurencja wyścigowa. Tym razem każde przedszkole wystawiło po 6 zawodników, których wspierał wychowawca. Na sygnał startu wszyscy zawodnicy z zespołu biegli na środek sali do pudełka, w którym zmieszane zostały klocki w sześciu kolorach. Zadaniem każdego malucha było zebranie klocków w jednym kolorze oraz złożenie z nich jednego dowolnego kształtu, tak aby całość stanowiła spójną, jednokolorową bryłę ustawioną na zielonej platformie. Gdy ta sztuka powiodła się wszystkim zawodnikom cała drużyna z klockami na platformie wracałam na metę.  Wygrywali oczywiście ci, którzy wykonali zadanie najszybciej.

5. ZAMIATANIE
Wyścig finałowy. Tym razem wystawiano po pięciu zawodników. Każdy z nich kolejno musiał dobiec na koniec sali z szufelką. Tam czekał z małą szczotką wychowawca, który na szufelkę nakładał uporządkowane klocki w różnych kolorach. Po ich nałożeniu zawodnik wracał na linię startu gdzie przesypywał ostrożnie klocki do kubełka po czym następowała zmiana. Wygrywał zespół, który w najkrótszym czasie pokonał trasę tej szufelkowej sztafety.

SONY DSC

Po przeprowadzeniu ww. konkurencji nadszedł czas na podsumowanie wyników. Z wiosennymi porządkami najlepiej poradziła sobie reprezentacja Gminnego Przedszkola z Izabelina. Za nią do czołowej trójki trafiły kolejno: Gminne Przedszkole z Lasek oraz Przedszkole Samorządowe w Łomiankach. Wręczono także wyróżnienia pozostałym reprezentacjom: Przedszkola Samorządowego w Dąbrowie, Dziekanowie Leśnym, Przedszkola Niepublicznego im. Aniołów Stróżów, „The Treehouse”, „Słoneczko”, Przedszkola Publicznego w Kaliszkach, Domowego Przedszkola „W krainie fantazji” oraz „Motylkowej Akademii”.

Na ciąg dalszy przedszkolnych, sportowych emocji zapraszamy w czerwcu. Tym razem w programie wrócimy do klasycznych konkurencji. Teraz czas na wiosenny trening w swoich placówkach. Do zobaczenia!

Liga Przedszkolaka „Wiosenne Porządki”
Termin: 13 marca 2014 r.
Miejsce: Hala Sportowa ICDS Łomianki
Główny organizator: ICDS Łomianki
Na prowadzeniu: Mariusz Walczak
Podziękowania dla: Akademia Iwony Kalaman za udostępnienie klocków do konkurencji,
Anny Lipki za wsparcie organizacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.