Mikołaj nie ma lekko
10 grudnia 2012
O co biega?
28 maja 2013
Pokaż całość

Głos dla Aurisa

Pierwszą okazją do włączenia mikrofonu w 2013 roku okazała się premiera Nowej Toyoty Auris. W salonie Toyoty W&J Wiśniewski w Mościskach trwają dni otwarte, których głównym bohaterem jest właśnie wspomniany model. Obok jazd testowych organizatorzy przygotowali dla swoich gości loterię, możliwość przejażdżek terenowych po torze Warszawskiej Strefy Off Road oraz poczęstunek. Salon dołączył także do grona oficjalnych partnerów wspierających zbiórkę prowadzoną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Mikrofonowa wizyta w Mościskach to zarówno okazja do przekazywania programowych informacji jak i podzielenia się z gośćmi wiadomościami na temat nowego modelu Toyoty. O tym „co nowego?” najlepiej dowiedzieć się osobiście korzystając z jazdy testowej. Dla niezdecydowanych i  weekendowych domatorów poniżej kilka słów przybliżających głównego bohatera dni otwartych.

Nowa Toyota Auris, to druga generacja tego modelu, która w stosunku do poprzednika prezentuje się imponująco. To co od razu wpada w oko, to bardziej wyrazisty i dynamiczny wygląd. Druga generacja została wyraźnie obniżona w stosunku do poprzednika, dzięki czemu zyskała na atrakcyjności wyglądu zewnętrznego. Co ważne, dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym model nie stracił nic z przestronności wnętrza. Obniżenie nadwozia wpłynęło na poprawę aerodynamiki, mniejsze zużycie paliwa oraz dynamikę prowadzenia.

Kolejny element podkreślający wprowadzone zmiany to ostrzejsze kształty przednich i tylnych lamp. Ciekawie prezentują się zamontowane w reflektorach przednich diody LED  służące do jazdy dziennej.

Teraz zajrzyjmy do środka. Tutaj także zaszły znaczące zmiany. Nowy wygląd otrzymała deska rozdzielcza – charakterystyczny, pionowy układ – nawiązująca stylem do sportowej Toyoty GT86. To co ważne dla oka – wszystkie ikony, czcionki, podświetlenia, zestawienie kolorystyczne zostały ze sobą dobrze zgrane. Inne elementy wnętrza także zyskały na wartości, wykonano je z miękkich materiałów, zaś kierownicę i dźwignię zmiany biegów obszyto wysokiej jakości skórą nappa z eleganckimi  przeszyciami. Na deser wreszcie zamieszczony w centralnym miejscu konsoli wyświetlacz systemu multimedialnego Toyota Touch. Jego mocną stroną jest zintegrowanie szeregu funkcji, w tym m.in.: system audio, nawigacja, kamera cofania.

Czas na informacje dla tych, którzy w samochodach cenią sobie przestrzeń oraz zwracają czy z tyłu jest wystarczająco dużo miejsca dla teściowej. Ilość miejsca, dostępna dla pasażerów jest porównywalna z Aurisem pierwszej generacji, a więc nadal jedna z największych w swojej klasie. Jak dotychczas podłoga w tylnej części auta jest zupełnie płaska. Wewnątrz nie brakuje miejsca na drobiazgi. Powiększono bagażnik – teraz liczy 360 litrów. Funkcjonalność zwiększa podwójna podłoga, której położenie można modyfikować.

Po wrażeniach wzrokowych przechodzimy wreszcie do jazdy, komfortu podróży. W tym zakresie nowy Auris wyróżnia się teraz większą precyzją prowadzenia, stabilnością przy wysokich prędkościach oraz lepszym zachowaniem na zakrętach. Zawieszenie jest bardziej sprężyste, mniej odczuwalne są drogowe nierówności. Na poczucie komfortu wpływa także doskonałe wyciszenie kabiny.

Zerkając do serca – pod maską nowego Aurisa obecnie do wyboru: dwa silniki benzynowe (1.33 o mocy 99 KM i 1.6 o mocy 132 KM), dwie jednostki Diesla (1.4 D-4D o mocy 90 KM i 2.0 D-4D o mocy 124 KM). Już wkrótce do tego zestawu dołączy wersja z pełnym napędem hybrydowym (silnik benzynowy i elektryczny o łącznej mocy 136 KM).

DSC_0300Na zakończenie jeszcze słowo o gadżetach oraz szerszych możliwościach wyposażenia. Dla uprzyjemnienia podróży można sięgnąć po opcję z rozległym, szklanym dachem Skyview, rozciągającym się niemal na całej długości samochodu. Na zatłoczone i ciasne parkingi dobrym rozwiązaniem będzie system automatycznego parkowania. Warto wspomnieć o jeszcze jednej nowince technicznej mającej wpływ zarówno na komfort jak i na bezpieczeństwo – system automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych.

Obecna premiera dotyczy modelu w pięciodrzwiowym nadwoziu hatchback. Wg zapowiedzi w kwietniu będzie dostępna wersja z pełnym napędem hybrydowym. Jesienią natomiast ma dołączyć do grona nowości wersja z nadwoziem kombi.

Po więcej informacji zapraszamy do salonu Toyoty W&J Wiśniewski w Mościskach k/Warszawy. Tutaj także możliwość osobistego wypróbowania nowego modelu, a także usłyszenia pracy silników jak i prowadzących głosem całe wydarzenie.

Informacje o nowej Toyocie Auris dzięki uprzejmości salonu Toyoty W&J Wiśniewski.

Premiera Toyoty Auris
Termin: 12-13.01.2013
Miejsce: Mościska, ul. 3-go Maja 40
Główny organizator: Toyota W&J Wiśniewski Sp. z o.o.
Na prowadzeniu: Mariusz Walczak

Comments are closed.