Grzegorz w krainie czarów
5 czerwca 2015
Nie ruszaj bez wiary
28 sierpnia 2018
Pokaż całość

Biegniemy po sprawność

Dzięki Stowarzyszeniu Szlakiem Tęczy będę miał okazję po raz kolejny poprowadzić aktywną akcję charytatywną. Stowarzyszenie  zachęcone sukcesem i pozytywnym odbiorem poprzednich wydarzeń zaprasza na 4. edycję biegu charytatywnego „Biegiem po sprawność”. Celem inicjatywy jest połączenie świata osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych poprzez sport. Tegoroczna edycja biegu, odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Bieg odbędzie się 15 września (sobota). Dla zawodowców i prawdziwych twardzieli przewidziany jest dystans 10 km (trasa biegu będzie prowadzić głównie po Lesie Nadarzyńskim), dla mniej wytrzymałych dystans 3 km oraz trasa 3 km nordic walking. Dzieci i osoby niepełnosprawne będą miały do wyboru dystans 1 km lub 500 m na Stadionie GOS-u w Nadarzynie (będą obowiązywały kategorie wiekowe).

Dzięki temu wydarzeniu podopieczni Stowarzyszenia uczą się wiary we własne możliwości oraz kształtują wolę walki do pokonywania kolejnych barier. Uczestnicy poznają siłę wytrwałości i czerpią motywację do realizacji kolejnych wyzwań.

WSTĘPNY PROGRAM MINUTOWY

8.30-9.45 rejestracja zawodników i wydawanie pakietów startowych na bieg
9.00 rozpoczęcie pikniku dla dzieci
9.45 rozgrzewka do biegów dzieci
10.00 start biegu na 0,5 km dzieci
10.10 start biegu na 1 km dzieci
10.20 rozgrzewka dla zawodników na 10 km , 3 km i 3 km nordic walking
10.30 start biegu na 3 km i 3 km nordic walking
11.00 start biegu na 10 km
12.00 dekoracja zwycięzców
14.00 zakończenie imprezy

Biegom będzie towarzyszył piknik rodzinny: atrakcyjny plac zabaw, pokaz wozu strażackiego, kawiarenka z domowymi ciastami, kawą i herbatą oraz inne atrakcje.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: http://szlakiemteczy.pl/biegiem-po-sprawnosc/

Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w biegu i wsparcie przez to naszej działalności.

O IMPREZIE

Zaczęliśmy „biegać po sprawność” w 2015 roku – namówiły nas do tej akcji osoby z zewnątrz, szukając sposobu na wypromowanie naszej działalności i znalezienie dodatkowego wsparcia finansowego. Jesteśmy organizacją non profit, mamy obecnie 20 podopiecznych z różnymi niepełnosprawnościami. Naszym celem jest pomoc w rehabilitacji i wszechstronnej terapii naszych podopiecznych oraz opieka nad ich rodzinami

Od roku działamy w nowej siedzibie w Ruścu, ul. Osiedlowa 72. Dzięki pomocy Ludzi Dobrej Woli oraz Gminy Nadarzyn, a także intensywnej pracy mamy bardzo dobrze wyposażoną salę do rehabilitacji, jest coraz więcej chętnych do korzystania z pomocy terapeutycznej. Rozszerzamy również ofertę pomocy dla rodziców i opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych. Mamy bardzo dużo pomysłów i planów związanych z opieką nad naszymi podopiecznymi. Chcemy przeprowadzać szkolenia dla asystentów osób niepełnosprawnych, ponieważ brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Na to wszystko potrzebne są środki finansowe, dlatego w czasie IV edycji Biegu Charytatywnego będziemy zbierać fundusze na realizację naszych celów i zamierzeń.

Tegoroczna edycja biegu odbywa się pod patronatem Starosty Pruszkowskiego, Wójta Gminy Nadarzyn oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Impreza „Biegiem po sprawność” może się odbyć dzięki naszym sponsorom:
Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie, Gminie Nadarzyn, Gminnemu Ośrodkowi Sportu w Nadarzynie, Scanii, Mago Niu.Mobile, Ferrero, Rossmann, Toyota W&J Wiśniewski, Makro Concert, Milan Sport, Chamiarnia, OSP Nadarzyn.

Wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy z takim oddaniem pomagają nam przy organizacji „Biegu po sprawność” serdecznie dziękujemy.

Rodzice i przyjaciele Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.