Ile można?
18 grudnia 2014
Grzegorz w krainie czarów
5 czerwca 2015
Pokaż całość

Dobrze się składa

Kalendarzowo jeszcze zima, ale my już na dobre poczuliśmy wiosnę, dzięki rozpromienionym twarzom przedszkolaków przybyłych na pierwszą w tym roku edycję swoich małych igrzysk. Tradycyjnie areną zmagań była hala ICDS w Łomiankach. Data wydarzenia w sam raz dla przesądnych – piątek, 13 marca – ale my pechowców w tym dniu nie zastaliśmy.


Swój udział w igrzyskach potwierdziło 10 reprezentacji przedszkolnych, z których zdecydowana większość miała już okazję startować w poprzednich edycjach. Po raz pierwszy dołączyło do nas przedszkole Montessori, w niewielkim ale bardzo kolorowym i sympatycznym składzie.

W programie sportowym przeprowadzono 4 konkurencje. Pierwszą z nich był slalom rakietowy. Każde przedszkole wystawiło 8 zawodników. Kolejno każdy z nich miał do pokonania slalomową trasę. Slalom należało pokonać utrzymując piłeczkę na rakiecie tenisowej trzymanej w ręce. Po ośmiu zmianach wygrywało przedszkole, które pokonało zadanie w najkrótszym czasie. Następnym zadaniem pod nazwą „z ręki do ręki” było uformowanie budowli z klocków. Każde przedszkole ustawiało w linii swoich zawodników (7dzieci). Te przekazywały jak najszybciej z ręki do ręki „cegiełki”, które na końcu ustawiał w jedną bryłę wychowawca. Gdy już 10 klocków zostało ustawionych przez opiekuna sędziowie zatrzymywali czas. Wygrywał zespół, który wykonał zadanie w najkrótszym czasie.

Trzecie zadanie wymagało szczególnej współpracy wszystkich przedszkoli oraz sędziów. W ciągu jednej minuty każda drużyna musiała uformować na leżąco, na parkiecie jedną z wylosowanych liter. W efekcie powstał jeden, duży napis PRZEDSZKOLE, którego kształt mogli obserwować kibice zgromadzeni na górnych trybunach. Każda drużyna bardzo dobrze wywiązała się z tego zadania.

Finałowa konkurencja to wyścigi „na orientację”. Tym razem przeprowadzono rywalizację dobranych par reprezentacji przedszkolnych. Każde przedszkole wystawiało do wyścigu po 8 zawodników. Każdy z nich miał przypisaną inną rolę, którą wyznaczała kamizelka z symbolem graficznym (autobus, tramwaj, karetka itp.). Na sygnał prowadzącego i konkretne hasło z linii startu wybiegały tylko wskazane przez niego pojazdy. Punkt otrzymywał dla drużyny tylko ten zawodnik, który jako pierwszy pojawił się na mecie.

Wyścigami pojazdów zakończyliśmy część sportową. Nadszedł czas na podliczenie punktów, który urozmaicił przedszkolakom edukacyjny występ Szkoły Profuturo. Kulminacyjnym punktem tego programu był wybuch małego wulkanu jaki przygotowali uczniowie szkoły. Po zakończonej, spienionej erupcji nadszedł czas na podsumowanie zmagań sportowych.

Na podium stanęły aż 4 drużyny, co świadczy o bardzo wyrównanej walce w tej edycji. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Przedszkola w Laskach. Tuż przed nią, na drugim miejscu sklasyfikowano dwa przedszkola – Sióstr Niepokalanek oraz sąsiadów z Izabelina. Mistrzem tej edycji została natomiast reprezentacja Przedszkola Niepublicznego im. Aniołów Stróżów. Dekoracji i wręczenia medali dokonali Pan Maciej Wroniewski – Radny Łomianek oraz Dyrektor ICDS Pan Jerzy Warchoł.

Tradycyjnie, na koniec zabawy wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników, podziękowano sponsorom – Edukacja Profuturo, 3 Topole, Polskie Stowarzyszenie Promocji Oświatowych – i zaproszono na kolejną edycję Igrzysk Przedszkolaków w Łomiankach. Do zobaczenia w czerwcu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.