Dobra Rada
13 maja 2014
Dobrze się składa
15 marca 2015
Pokaż całość

Ile można?

Kolejna edycja ligi przedszkolaka, kolejne konkurencje, kolejna rywalizacja przedszkoli w podobnej formule. Czy to wszystko po tylu podobnych wydarzeniach może się znudzić? Wygląda na to, że nie – a już z pewnością nie w Łomiankach. Dlaczego?

12 grudnia na hali sportowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w Łomiankach odbył się zimowy cykl lokalnych igrzysk dla przedszkolaków. Swój udział potwierdziło dziewięć reprezentacji przedszkolnych. Organizatorzy przygotowali dla nich pięć konkurencji konwencją nawiązujących do zbliżających się Świąt i zimowej aury.

Na dobry początek przedszkola wzięły udział w konkurencji polegającej na udzieleniu pomocy Mikołajowi. Podczas drogi z prezentami z jego worka wysypały się maskotki. Dzieci na każdej zmianie pomogły je pozbierać dzięki czemu jest szansa na to, że już wkrótce prezenty trafią pod każdą choinkę.

Kolejnym zadaniem dla przedszkolaków było toczenie dużej kuli śnieżnej po wytyczonej trasie slalomowej. Każda reprezentacja musiała pokonać wyznaczony odcinek w jak najkrótszym czasie. Ze względu na wiadomy brak śniegu, kulę zastąpiła piłka do pilatesu. Idealny trening przed sezonem na lepienie bałwana.


Po dwóch konkurencjach wyścigowych nadszedł czas na zabawę, w której bardziej musieli wykazać się opiekunowie. Każdy z nich w ciągu 2 minut miał przekazać swoim podopiecznym jak największą liczbę haseł bez użycia słów. Pomocna przy tym była tablica oraz indywidualne umiejętności aktorskie. Rekordziści zebrali aż 18 poprawnych odpowiedzi.

kalambury

Po kalamburach powróciliśmy do trudnej konkurencji sprawnościowej, wymagającej przy okazji dużego skupienia. Drużyny uformowały tunele, którymi jak najszybciej miały przetransportować piłkę. Gdy ta już znalazła się na końcu, ostatni zawodnik z kolejki zabierał piłkę i jak najszybciej podążał z nią na początek tunelu. Wygrywała ta drużyna, która po siedmiu takich zmianach osiągnęła najlepszy czas.

W piątej, finałowej dyscyplinie po raz kolejny w rolach głównych wystąpili opiekunowie. Przedszkolaki na zmianę dostarczały klocki na budowę polarnej wierzy. Jej konstruktorem był jeden wybrany z wychowawców, który w ciągu 90 sekund miał zbudować jak najwyższą budowlę. Najwyższa z nich osiągnęła ponad pół metra.

Pozostało już tylko podliczenie punktów i wręczenie słodkich, mikołajkowych nagród. W zimowej edycji igrzysk najlepszy wynik osiągnęła reprezentacja Przedszkola Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wyprzedzając nieznacznie Przedszkole Samorządowe w Dziekanowie Leśnym. Trzecie miejsce przypadło natomiast Niepublicznemu Przedszkolu im. Aniołów Stróżów. Pozostałe reprezentacje zgodnie z tradycją igrzysk otrzymały wyróżnienia za zajęcie IV miejsca.

Wszystkie przedszkolaki oraz ich opiekunowie tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. Dzięki wspólnym staraniom przebrnęli nawet przez najtrudniejsze konkurencje. Za pomoc samemu Mikołajowi zasłużyli z pewnością także na prezent pod choinką.

Kolejna edycja ligi przedszkolaka już w nowym roku na wiosnę. Czekamy na następne ciekawe konkurencje, emocjonujące chwile oraz wspaniałą atmosferę jaką tworzą mali sportowcy. Do miłego zobaczenia!

zbiorowe

Podziękowania za współpracę dla: całego zespołu ICDS Łomianki, Andrzeja „Burzy” Burzyńskiego, Michała Kruka, uśmiechniętej Gosi oraz wszystkich wychowawców.

Foto: ICDS Łomianki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.