Przedszkolanek
28 maja 2012
Mikołaj nie ma lekko
10 grudnia 2012
Pokaż całość

Rodzina policyjna

Dobry scenariusz wydarzenia dopasowany do czasu, liczebności i charakteru grupy to podstawa. W oparciu o jego treści dobieramy grupę animatorów, tworzymy listę potrzeb, sprzętu, elementów niezbędnych do realizacji. Przed startem konieczna jeszcze wcześniejsza wizja lokalna aby w dniu imprezy nie trafić na przykre niespodzianki. Dobrze jeśli mamy także dobre relacje, komunikację z głównymi organizatorami.

A jeśli w grę wchodzi prowadzenie akcji w plenerze koniecznie w zapleczu powinniśmy mieć plan „B” aby jedyną zabawą nie okazał się wyścig z cyklu „chowaj się kto może” przed deszczem.

Podczas tegorocznego pikniku z okazji Święta Policji w Lesznie k/Warszawy problemów z opadami nie było. Pierwsze godziny okazały się za to bardzo gorące i mogliśmy mieć powody do zadowolenia, że w zabawach wspomagało nas zalesione otoczenie. Ponad setka zebranych uczestników mogła czuć się bardzo bezpiecznie nie tylko ze względu na policyjne towarzystwo ale także wizytę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dla wszystkich zebranych przygotowaliśmy program zachęcający do ruchu i wspólnej zabawy – atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W ciągu kilku godzin przeprowadziliśmy z animatorami: rodzinny turniej piłkarzyków, emocjonujący turniej przeciągania liny, konkurs rysunkowy „radiowóz moich marzeń” z aktywnym udziałem babć, zawody w kręceniu hula hop na czas, regaty na ergometrze wioślarskim, konkurs strzałów do małej bramki.

Na małej scenie odbył się dodatkowo konkurs wiedzy o samochodach z napędem hybrydowym – w którym do wygrania były dwa modele samochodów (miniatury :). Tą atrakcję zapewnili partnerzy wydarzenia – salon Toyoty z Mościsk oraz Lexusa Warszawa-Wola. Gwoździem programu były natomiast wieczorne zawody taneczne o lodówkę komendanta, będące żywym dowodem, że okoliczne służby policyjne są w bardzo dobrej kondycji.

Atrakcji jak widać nie brakowało, prowadzenie jednej po drugiej z kilku minutowymi przerwami sprawiło, że kilka godzin spędzonych w Lesznie minęło bardzo szybko i miło. Droga powrotna – bez mandatu – nowym Lexusem GS 450h. Podsumowując, rymując – rodzina policyjna rewelacyjna.

Piknik z okazji Święta Policji
Termin: 27.07.2012
Miejsce: Leszno k/Warszawy
Główny organizator: KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Na prowadzeniu: Mariusz Walczak
Współpraca z animatorami: Joanna Szczuka, Beata Derbich, Dariusz Sawicki, Adam Makowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.