Wyspy szczęśliwe
20 lutego 2012
Przedszkolanek
28 maja 2012
Pokaż całość

Dwumecz

Futsal – dla wielu osób to nadal egzotyczna nazwa – jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Dla niewtajemniczonych można użyć zamiennego tytułu – piłka nożna halowa. Ze względu na fanatyzm i struktury skupione wokół klasycznej piłki nożnej, chowany jest nadal głęboko w cieniu – zarówno medialnym, finansowym jak i organizacyjnym. To tak w skrócie, na wstępie mojego opisu z pierwszego zleconego działania spikerskiego dla Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dwumecz reprezentacji Polski i Francji (U-21), był historyczny dla naszej stolicy. 28 lutego 2012 krajowa reprezentacja po raz pierwszy zagrała mecz międzypaństwowy w Warszawie. Cieszy fakt, że ta „inauguracja” zakończyła się zwycięstwem młodej reprezentacji 3:0. Co więcej, dzień później nasi futsalowcy dobili rywali z Francji wygrywając w rewanżu 8:0. Trójkolorowi z pewnością nie zaliczą wycieczki do Polski za udaną pod względem sportowym. Indywidualne, spikerskie wyróżnienia wędrują prosto z bloga do kapitana polskiej drużyny Tomasza Kriezela (najbardziej bramkostrzelny w dwumeczu) oraz bramkarza Macieja Foltyna, który we współpracy ze swoim zmiennikiem Michałem Widuchem pozbawili Francuzów nadziei na wyjazd z Warszawy choćby z honorowym golem na koncie. Brawo Polacy!

Szkoda jednak, że:

1. na obu meczach (szczególnie w meczu rewanżowym) na hali nie było kompletu kibiców;

2. na spotkania zajrzała bardzo mała grupa dzieci i młodzieży – biorąc pod uwagę liczbę okolicznych szkół można było zgromadzić naprawdę wartościową grupę wsparcia;

3. podczas treningów przedmeczowych nie został wygospodarowany czas na celowe spotkanie reprezentantów z młodzieżą z pobliskich szkół.

4. o dwumeczu niewiele było słychać w mediach – wybaczalne w drugim dniu ze względu na spotkanie otwierające Stadion Narodowy – Polska – Portugalia;

5. spotkaniom nie nadaje się już na starcie stosownej powagi umożliwiając prowadzenie w tym samym czasie – tuż za siatką, za bramkami – zajęć na ściance wspinaczkowej – z całym szacunkiem dla trenujących jak i samej dyscypliny;

6. do momentu publikacji tego materiału na blogu, na oficjalnej stronie PZPN tkwiła nadal zapowiedź dwumeczu – a nie pełna relacja ze zwycięstwa Polaków.

Starczy marudzenia, bo nie najważniejsze jest wypominanie niedociągnięć nie zawsze zależnych od organizatora. Cieszy fakt, że wreszcie takie spotkania odbywają się w stolicy – szczególnie gdy wygrywa je nasza reprezentacja. Trzymam kciuki aby ciąg dalszy nastąpił – w lepszej oprawie, z myślą o dzieciach i młodzieży, z wiarą w kolejną wygraną młodej reprezentacji.

POLSKA – FRANCJA – DWUMECZ MŁODZIEŻOWYCH REPREZENTACJI W FUTSALU
Termin: 28, 29 luty 2012
Miejsce: OSiR Praga Południe, ul. Siennicka w Warszawie
Główny Organizator: Polski Związek Piłki Nożnej – Wydział Futsalu
Na prowadzeniu: Mariusz Walczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.