O co biega?
28 maja 2013
Zakłócanie spokoju
3 września 2013
Pokaż całość

Sezon przedszkolaków

Kolejna edycja Ligi Przedszkolaka w Łomiankach już za nami. W finałowym, czwartym etapie przeprowadzonym 6 czerwca w hali ICDS Łomianki wzięło udział 8 reprezentacji. Tematem przewodnim konkurencji było „Bezpieczeństwo”, stąd też na obiekcie pojawili się goście specjalni – przedstawiciele Policji na czele z samym Komendantem.

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla przedszkolaków 5 konkurencji. Na początek bieg po uśmiech, czyli wyścigi połączone z elementem edukacyjnym, przypominającym sygnalizację oświetleniową dla pieszych. Zadaniem dzieci było dobiegnięcie do przejścia, wybór dobrego symbolu – zielony uśmiech lub zielony symbol pieszego i szybki powrót do drużyny gdzie następowała zmiana sztafetowa.

Drugim zadaniem były klasyczne próby strzału na bramkę – konkurencja na celność. Po niej kolejny wyścig – tym razem w formule plażowej. Wyobraźnia przeniosła uczestników nad polskie morze. Tutaj na plaży rozłożona została mata. Zadaniem dzieci było dostarczenie na nią kolejnych elementów plażowych zabawek: wiaderka, grabek, łopatki, łódeczki i foremek. Na ostatniej zmianie czekał wychowawca, którego rolą było szybkie zgarnięcie wszystkich zabawek z plaży tak aby uciec przed nadchodzącą burzą.

bramka

Po plażowych zabawach przenieśliśmy się z fantazją do ciemnego namiotu. W roli głównej po raz kolejny wystąpili wychowawcy, których zadaniem było tym razem odnalezienie latarki. Dla utrudnienia musieli dokonać tej sztuki mając zasłonięte oczy. Mogli liczyć w poszukiwaniach na głosowe wsparcie swoich podopiecznych. Hasła: jasno, ciemno, bliżej, tutaj starały się ułatwić to zadanie.

latarka

Ostatnią dyscypliną były wyścigi pojazdów. Na odpowiednie hasło symbolizujące dany pojazd przedszkolaki ubrane w kamizelkę ze stosownym wehikułem musiały w jak najszybszym tempie dotrzeć do linii mety strzeżonej przez sympatycznych policjantów.

bieg

Po sportowym wysiłku nadeszła pora zasłużonego odpoczynku, który wypełniło profilaktyczne spotkanie z panem komendantem.  Rozmowa z dziećmi była okazją do omówienia zasad bezpieczeństwa. Po tym akcencie pozostała do przeprowadzenia ceremonia wręczenia nagród.  Pierwsza dekoracja dotyczyła konkursu na kolejną zwrotkę hymnu przedszkolaka. Wręczono kilka wyróżnień oraz główną nagrodę, która trafiła do Przedszkola w Kaliszkach.

Wreszcie klasyfikacja generalna, w której na liście rankingowej pojawiło się w sezonie 2012/2013 aż 12 przedszkoli. Miejsca 4-12 zgodnie z przyjętą zasadą potraktowano jako wyróżnienia. Wyczytane przedszkola kolejno odbierały nagrody i medale wręczane przez Dyrektora ICDS Jerzego Warchoła oraz Komendanta Policji w Łomiankach. Po przekazaniu wyróżnień pozostały jeszcze 3 reprezentacje niecierpliwie czekające na rozstrzygnięcie związane z miejscami na podium. III miejsce zajęły „Anioły Stróże”. Przed nimi w klasyfikacji na II miejscu „Kraina Fantazji” oraz mistrzowie edycji „Motylkowa Akademia”. Warto podkreślić, że wymienione Przedszkola z pierwszej trójki brały udział we wszystkich czterech zawodach sezonu.

zbiorowe

Na deser jeszcze pamiątkowe zdjęcie i życzenie bezpiecznych radosnych wakacji. Na kolejną edycję zawodów przedszkolaków wrócimy we wrześniu.

Organizatorem całego wydarzenia było Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe w Łomiankach oraz Gmina Łomianki. Scenariusz konkurencji oraz ich prowadzenie mieliśmy okazję zapewnić przez cały sezon. W tym zakresie wsparcia Mariuszowi udzielili z studenci z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Dariusz Sawicki debiutujący w roli firmowego fotografa.

Finałowa edycja ligi przedszkolaka
Termin: 6 czerwca 2013 r.
Miejsce: Hala Sportowa ICDS Łomianki
Główny organizator: ICDS Łomianki
Na prowadzeniu: Mariusz Walczak
Współpraca: studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:
Marta Gacparska, Patrycja Balcerzyk, Kasia Siczek, Paweł Daniłowski
Foto: Dariusz Sawicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.