Młoda ambicja
9 stycznia 2012
Wyspy szczęśliwe
20 lutego 2012
Pokaż całość

Kto da więcej?

Druga niedziela nowego roku, to nasze nieoficjalne święto narodowe. Inicjatywa rozpoczęta 20 lat temu przez Pana Jerzego Owsiaka i jego Fundację nadal gra żywiołowo. Rośnie liczba sztabów, rośnie liczba wolontariuszy, przybywa także pieniędzy na naszą wciąż chorą służbę zdrowia. Kolejne pokolenie dołącza do grona osób zbierających pieniądze do puszek, jak i zasilających całą akcję wśród różnych środowisk.

Do Orkiestry co roku dołączają także pasjonaci motoryzacji. Automobilklub Polski organizuje na terenie autodromu na Bemowie specjalną licytację połączoną z rozmaitymi atrakcjami skierowanymi do fanów samochodów, rajdów, motocykli i dużej dawki adrenaliny. Moto Orkiestra, to przedsięwzięcie wymagające wielu dni przygotowań, dobrego i zgranego zespołu organizacyjnego z dynamicznym liderem na czele, a także charyzmatycznych osób prowadzących licytacje ze sceny.

W tym roku miałem okazję wspierać działania związane właśnie z licytacją. Była to okazja zarówno do poznania nowych, oddanych orkiestrowej idei ludzi, jak i obserwacji mistrza ceremonii, którym był Patryk Mikiciuk. Poza ogromnym entuzjazmem, energią jego ogromny atut stanowiła dobra znajomość środowiska motoryzacyjnego oraz niesamowita wiedza dotycząca różnych modeli samochodów wystawianych na placu przed sceną. Taka postać, to dla organizatora ogromny skarb – szczególnie przy licytacji.

Do wygrania były dziesiątki przejażdżek rozmaitymi modelami oraz dodatkowe pamiątki rzeczowe – wśród nich m.in. rękawice bokserskie z autografem Tomasza Adamka a także oryginalne gadżety polskiej ekipy na tegoroczny Rajd Dakar. Wracam jednak do prowadzącego licytację – przez kilka godzin dynamicznego wykorzystania mikrofonu, zachęcił zebranych do przekazania w sumie kilkunastu tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspierali go w tym także dodatkowi goście, wśród nich m.in. polski Chuck Norris oraz Michał Wiśniewski. Programu licytacji nie zakłócił nawet deszcz, który pojawił się na końcową godzinę Moto Orkiestry. Licytowano do ostatniego możliwego przejazdu.

Kto dał więcej? W mediach najważniejsze były cyfry i kwoty oraz pytanie czy znów będzie pobity finansowy rekord. A jak ludzie – wolontariusze, organizatorzy, prowadzący? Czy oni w tym roku dali z siebie więcej? Na Moto Orkiestrze miałem okazję się przekonać że tak – cały zespół przebił stawkę i wygrał z hukiem niedzielną licytację.

MOTO ORKIESTRA
Termin: 8 stycznia 2012
Miejsce: Autodrom Automobilklubu Polski, Warszawa – Bemowo
Główny Organizator: Automobilklub Polski
Na prowadzeniu: Patryk Mikiciuk, współpraca: Mariusz Walczak
Wyrazy uznania dla: Oli Brach i całego zespołu organizacyjnego
Więcej o Moto Orkiestrze na oficjalnej stronie: motoorkiestra.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.